Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Ponurak

Strony: [1]
1
Taki "szering" / Mandala
« dnia: Grudzień 16, 2018, 02:46:53 pm »
Posklejałem z fragmentów wydłubanych z seriala, filmik który mnie właśnie, szczególnie teraz mocno poruszył.
Ciekawskich zapraszam do pobrania - 47.88 MB:
https://rapidu.net/0529060515/mandala.avi

Jeśli ktoś chce podyskutować o:
  • - mandali
  • - mnie
  • - sobie
  • - NIE o serialu
Zapraszam  :)

2
Forum Bla bla bla / Prezenty.. Ludzie! Idą prezenty!
« dnia: Grudzień 15, 2018, 05:19:26 pm »
Zbliża się Wigilia, choinka a pod nią prezenty.

Powiedziałam wczoraj siostrze, że nie chcę choinkowych prezentów brać ani dawać.
Rodzinka w temacie ma mnie z głowy, a może odwrotnie.. :)
"Ale o so chozi"

Ano chodzi o to że on prezent, czymś innym jawi się dawcy a czymś innym zostaje pokarany biorca.
Dawca sobie wyobraża i nie powiem, ma z tego frajdę a biorca doświadcza i ma kłopot.

No bo co ja mam z tym prezentem zrobić?
Gdybym coś takiego potrzebował, to bym sobie kupił a tak, nie potrzebuję i mam się cieszyć,
oraz przechowywać bliżej nie określony czas - bo za szybko wyrzucić nie wypada.
To po jaką cholerę mi ten problem?

Jedynym (jaki widzę) wyjątkiem, może być sytuacja, że chcę czegoś a mnie nie stać.
Darczyńca jest bardzo dobrze zaznajomiony z tematem i wystarczająco zasobny finansowo.

Tak, to jest ten wyjątek potwierdzający regułę:
"Prezent = kłopot"

A jak to wygląda u Was?

3
Taki "szering" / Nie ma nic za darmo
« dnia: Grudzień 14, 2018, 05:32:55 pm »
Nie ma nic za darmo, czyli dlaczego omijam Gugla szerokim łukiem.

https://policies.google.com/terms/update?hl=pl&gl=PL&utm_source=google&utm_medium=email&utm_campaign=Emmett


Cytuj
Warunki korzystania z usług Google
Ta zaktualizowana wersja naszych Warunków korzystania z usług wchodzi w życie 22 stycznia 2019.
Zgodnie z tymi warunkami nasze usługi są obecnie świadczone przez firmę Google Ireland Limited,
a nie przez firmę Google LLC.

Cytuj
Przesyłając, wgrywając, dostarczając, zapisując, przechowując, wysyłając lub odbierając materiały do lub za pośrednictwem Usług, użytkownik udziela firmie Google (i jej współpracownikom) ważnej na całym świecie licencji na wykorzystywanie, udostępnianie, przechowywanie, reprodukowanie, modyfikowanie, przesyłanie, publikowanie, publiczne prezentowanie i wyświetlanie oraz rozpowszechnianie tych materiałów, a także na tworzenie na ich podstawie opracowań (dzieł pochodnych, na przykład przez wykonanie tłumaczenia, adaptacji lub innych zmian w celu zapewnienia lepszego działania z Usługami).

Cytuj
Nasze automatyczne systemy analizują treść (w tym wiadomości e-mail) w celu oferowania spersonalizowanych funkcji usług, takich jak wyniki wyszukiwania, reklamy indywidualne i wykrywanie spamu oraz złośliwego oprogramowania. Tę analizę przeprowadzamy podczas wysyłania, odbierania oraz zapisywania treści.

Krótko:
Gugiel całkiem legalnie kładzie łapę na twojej własności i prywatności!

Jak tylko mogę unikam tego gówna, wyjątkiem jest (niestety) android, choć i tak w komórce nie miałem i nie mam konta poczty gugle a co za tym idzie żadnej aplikacji pobranej za pośrednictwem gugiel play.

4
Taki "szering" / Tak zapamiętam Ewę
« dnia: Grudzień 12, 2018, 04:05:47 pm »


Też chcę móc tak sobie spojrzeć w oczy.
Mam nadzieję na "Do zobaczenia" Ewo.

5
Forum Bla bla bla / Nowa wyspa
« dnia: Grudzień 07, 2018, 01:34:20 pm »
Jest zgoda na przekop Mierzei Wiślanej. Ale 142 warunki rujnują marzenie Kaczyńskiego
https://wiadomosci.wp.pl/jest-zgoda-na-przekop-mierzei-wislanej-ale-142-warunki-rujnuja-marzenie-kaczynskiego-6324683410966145a

Budowniczowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną będą musieli przesadzić hektary szuwarów, wstrzymywać roboty na czas migracji węgorzy, ustawiać budki i gniazda dla ptaków, a nawet odławiać i przenosić ryby. 142 warunki związane z ochroną przyrody czynią to przedsięwzięcie prawie niemożliwym do wykonania.
 
Jest zgoda na przekop Mierzei Wiślanej (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka)

- Mam nadzieję, że ta inwestycja utonie w papierach. Nie znajdą się potrzebne miliardy, politykom minie zapał albo przyjdzie nowa władza i odwoła to kuriozalne przedsięwzięcie - komentuje Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej. Jest przeciwnikiem inwestycji, bo obawia się, że przekop zrujnuje biznes turystyczny kurortu. Zwraca on uwagę, że przy takich wymaganiach środowiskowych przekop nie będzie kosztował 900 mln zł jak sądzili twórcy pomysłu, ale kilka ładnych miliardów.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie 5 grudnia wprawdzie podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przekopu Mierzei Wiślanej. Jednak wpisał do dokumentu aż 142 warunki związane z ochroną środowiska oraz 34 inne wymagania. To wszystko spowolni budowę i gigantycznie podwyższy jej koszty.
Skoro chcecie tej budowy to proszę, budujcie
W sprawie tej inwestycji ochrona przyrody musiała ustąpić polityce. Mierzeja Wiślana ma być przekopana, a tereny Natura 2000 bezpowrotnie zniszczone. Interes państwowy (uniezależnienie od Rosji) widzi w tym prezes Jarosław Kaczyński oraz politycy rządu. Dyrektora ochrony środowiska w Gdańsku, który wcześniej zgłaszał wątpliwości, zwolniono z pracy.
W tej sytuacji sprytnym trikiem wybrnął drugi z urzędników, który musiał się wypowiedzieć o inwestycji - szef Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie (w części inwestycja leży na terenie woj. warmińsko-mazurskiego). Zgoda jest, ale warunki korzystania ze środowiska, czynią przedsięwzięcie niemal niemożliwym do wykonania. Chyba, że budowa będzie trwała 20 lat, a koszty pójdą w miliardy.

Oto lista warunków. Istny koszmar inżyniera
Budowniczowie przekopu oraz toru wodnego przez Zalew Wiślany do Elbląga będą musieli użyć najnowocześniejszych pogłębiarek. Wcześniej otoczyć tor wodny zakotwiczoną zaporą, aby nie powodować mętnienia wody (to ukłon w stronę turystów). Prace budowlane będą mogły się odbywać tylko poza okresem ochronnym ptaków, ryb i nietoperzy, czyli zaledwie przez 5 miesięcy w roku. Nocami mają gasić światło, aby nie straszyć nietoperzy i dzikiej zwierzyny. Za dnia trzeba pracować cicho, aby nie płoszyć ryb. W okresie, gdy węgorze płyną na tarło - wstrzymać prace.
124-stronicowy dokument wymienia liczne "zadania ogrodnicze". W miejscach, gdzie szuwary kolidują z inwestycją budowniczowie mają obowiązek wyrwać z korzeniami trzcinę, oczerety i pałki wodne. Rośliny te trzeba posadzić w innym miejscu. Wcześniej zbadać, czy warunki nowych siedlisk są optymalne. Tak powstanie pas 5 kilometrów nowych szuwarów. To jednak tylko w przypadku, kiedy w przesadzanych szuwarach nie będzie np. łabędzi niemych. Inaczej ornitolog zatrzyma roboty.

RDOŚ postawił zniechęcające warunki w sprawie 180-hektarowej sztucznej wyspy, mającej powstać z piasku i mułu, pochodzących z pogłębianego toru wodnego prowadzącego do przekopu. Wcześniej budowlańcy muszą tylko... wyzbierać na dna amunicję, toksyczne śmieci i niewypały z II wojny światowej. Co cztery dni mają łowić sieciami ryby, uwalniając je w innym rejonie Zalewu Wiślanego. Dopiero gdy większość ryb zostanie bezpiecznie uratowana (sprawdzi to ichtiolog), można zacząć usypywać wyspę. Jak już pierwszy fragment wyspy wyłoni się spod powierzchni wody, należy urządzić na nim łąkę, wprowadzić ptaki blaszkodziobe, bydło lub regularnie kosić (przez 10 lat od zakończenia budowy). Wyspa ma być obsadzona szuwarami, aby nie szpeciła krajobrazu.

Na ręce budowlańców mają patrzeć wynajęci eksperci: botanicy, ichtiolodzy, specjaliści od nietoperzy oraz makrozoobentosu. Za każdym razem jak natrafią na chroniony gatunek, wstrzymają prace do czasu rozwiązania problemu.

- Przy należytym wypełnieniu warunków wymienionych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, realizacja przedsięwzięcia nie powinna znacząco negatywnie oddziaływać na środowisko - podsumowują pracownicy RDOŚ w Olsztynie. Decyzja to dopiero początek "papierologii", związanej z inwestycją. Potrzebne będzie jeszcze pozwolenie wodno-prawne. Dopiero ten dokument otworzy drogę do pozwolenia na budowę, a później wyłonienia wykonawcy. O ile znajdzie się odważny. To oznacza, że marzenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego nie powstanie jeszcze przez długie lata.


6
Przebłyski / Różnica 1
« dnia: Listopad 22, 2018, 12:31:30 pm »
Jaka jest różnica między:
- zmienianiem się a stawaniem się (kimś) innym?

Taka jak:
- nie ma o czym rozmawiać a nie ma z kim rozmawiać.

Lub:
- jesteś zmienną a jesteś zmianą.

7
Forum Bla bla bla / Ale w koło jest wesołooo..
« dnia: Sierpień 13, 2018, 11:05:26 am »
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pokolenie-y-korzysta-z-zycia-na-kredyt-lub,150,0,2413206.html

Cytuj
Polacy w wieku 25-35 lat mają najwięcej zobowiązań, tj. 2,68 mld zł (ok. 41 proc. wszystkich długów), wobec firm windykacyjnych oraz funduszy sekurytyzacyjnych, które odkupiły długi od pierwotnych wierzycieli.

Kolejne 1,97 mld zł (30 proc.) to niespłacone zobowiązania wobec banków, firm pożyczkowych i ubezpieczycieli, a 1,17 mld zł (ok. 18 proc.) to alimenty. Poza tym młodzi Polacy zalegają z czynszami, opłatami za prąd, wodę i gaz na kwotę 267 mln zł (ok. 4,1 proc.) oraz rachunkami za telefon, Internet i telewizję na sumę 234 mln zł (ok. 3,6 proc.).

Luz w wydawaniu pieniędzy przekłada się także na niefrasobliwe podejście do windykacji.

- Kiedy dzwonimy do dłużników w wieku 25-35 lat i wyjaśniamy, że zaległości trzeba spłacać, mówią wprost, że nie mają do tego głowy. Często są zaskoczeni, że kredyty i raty nie kończą się na dwóch pierwszych wpłatach, tylko trzeba je regulować przez kolejne miesiące, a nawet lata. Nie powstrzymuje ich to jednak przed kolejnymi zakupami na kredyt. Wtedy przy podpisaniu umowy podają numer kontaktowy do rodziców – podsumowuje Jakub Kostecki.

Ja to mam przerąbane - moi rodzice nie żyją.  :-\

8
Forum Bla bla bla / Jak Wam się podoba?
« dnia: Sierpień 09, 2018, 06:50:42 pm »
Roman Giertych - strona oficjalna

PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.

Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).
Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)
Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!! (art.2)

Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!! (art.30).

Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
Miłej nocy.

Tekst skopiowany z adresu:
https://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/romatn-giertych-ustawa-o-odpowiedzialnosci,240,0,2413040.html

9
Forum ogólne / ToCoJest
« dnia: Czerwiec 09, 2017, 09:58:10 pm »
Jeśli kogoś zainspirowało: http://tocojest.pl/
i w związku, chce się podzielić, dopytać, pochwalić.. Zapraszam  :)
***
Grafik:

jest zbiorem poniższych sentencji:
- jest tylko → TO CO JEST
- TO CO JEST → jest gdy ciebie nie ma
- TO CO JEST → widzi się bez myślenia
- gdy się widzi → TO CO JEST → znika ja i nie ja
***
- całością życia jest → TO CO JEST
- TO CO JEST → jest tylko teraz
- TO CO JEST → jest początkiem i końcem wszelkich poszukiwań
- gdy nie ma złudzeń → TO CO JEST → jest najświętsze

10
Forum ogólne / Okienko
« dnia: Lipiec 25, 2016, 09:10:28 pm »
Okienko a w zasadzie helpik w temacie emotikonek, tutaj kody i owszem da się zamieścić:

Kod emotikonki, kopiujemy i wklejamy do okienka:

Cytuj

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/serce.gif"></div>   -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/pies.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/apa.gif"></div>     -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/bryka.gif"></div>   -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/che.gif"></div>     -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/cmok.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/grupa.gif"></div>   -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/kawa.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/kima.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/love.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/lulu.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/mi.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/od.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/ryt.gif"></div>     -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/hi.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/do.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/nuda.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/ubaw.gif"></div>    -

Jeśli macie zapotrzebowanie na więcej, proszę napisać i coś zaradzimy.
Miłego klejenia.. ;D

11
Przebłyski / Emotki do czacika
« dnia: Lipiec 24, 2016, 09:59:10 pm »
Kody emotek:

Cytuj

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/serce.gif"></div>   -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/pies.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/apa.gif"></div>     -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/bryka.gif"></div>   -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/che.gif"></div>     -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/cmok.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/grupa.gif"></div>   -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/kawa.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/kima.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/love.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/lulu.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/mi.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/od.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/ryt.gif"></div>     -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/hi.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/do.gif"></div>      -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/nuda.gif"></div>    -

<div><img border="0" src="http://tuteraz.net/ubaw.gif"></div>    -

12
Forum Bla bla bla / Na zachętę
« dnia: Lipiec 16, 2016, 11:16:13 pm »
Tutaj możesz bez stresu zaistnieć na forum.
Jak ktoś nie chce - widać chce (nie chcieć).
Tak czy siak, robisz to co chcesz.
Się ciesz!  8)

13
Organizacja tego forum / Książka życzeń
« dnia: Lipiec 14, 2016, 11:24:32 pm »
W tym wątku proszę dzielić się swoimi uwagami na temat forum i jego zawartości:
  • wasze potrzeby
  • propozycje
  • uwagi
Dla mnie, każda od Was informacja jest bezcenna.

Może na początek prośba do korzystających z konta Anonim:
Póki nie dojrzejecie do rejestracji konta osobistego, umieszczajcie w treści imię,
albo jakiś osobisty szyfr rozpoznawczy, np. J23  :o

14
Forum ogólne / O tym forum i administratorze
« dnia: Lipiec 14, 2016, 03:02:47 pm »
Garść informacji na dobry(?) początek.

Ostatnie pół roku spędziłem w innym świecie, i bardzo za to doświadczenie, które pochłonęło mnie całkowicie,
jestem wdzięczny.
Jestem wdzięczny również za to, że ten okres już za mną, że mogę powiedzieć - to było.

Rozpoczął się czas korzystania z tego, czym przez ostatnie pół roku zostałem obdarowany.
Stać mnie już na to, by być również dla innych i będę szczęśliwy, mogąc być dla Was użytecznym.

Celem tego forum jest umożliwienie, innego (poza osobistym) kontaktu z Wami i między Wami.
Forum nie posiada z góry założonych ram, ani określonego tematu - ma być żywe i tyle.

Doskonale znam Wasz zapał do pisania a już do rejestrowania się - no szok po prostu. ;D
Forum nie daje uprawnień do pisania nie zalogowanym - Gościom (głównie robotom),
ale:
utworzyłem konto Anonim z hasłem anonim, na które każdy może się zalogować i używać.

Mam nadzieję, (ale nie śmiejcie się - bez przesady), że ta moja praca nie pójdzie na marne.
Wiem, że jak to mówią nadzieja jest matką głupich, ale także napędem aby próbować, próbować, próbować.

Brak sukcesu, jestem w stanie wybaczyć sobie bez problemu, ale tego że nie próbowałem - nigdy.
Tyle na (mam nadzieję) - dobry początek.

Strony: [1]