Autor Wątek: Nie ma nic za darmo  (Przeczytany 91 razy)

Ponurak

• Administrator
  • Newbie
Nie ma nic za darmo
« dnia: Grudzień 14, 2018, 05:32:55 pm »
Nie ma nic za darmo, czyli dlaczego omijam Gugla szerokim łukiem.

https://policies.google.com/terms/update?hl=pl&gl=PL&utm_source=google&utm_medium=email&utm_campaign=Emmett

Warunki korzystania z usług Google
Ta zaktualizowana wersja naszych Warunków korzystania z usług wchodzi w życie 22 stycznia 2019.
Zgodnie z tymi warunkami nasze usługi są obecnie świadczone przez firmę Google Ireland Limited,
a nie przez firmę Google LLC.

Przesyłając, wgrywając, dostarczając, zapisując, przechowując, wysyłając lub odbierając materiały do lub za pośrednictwem Usług, użytkownik udziela firmie Google (i jej współpracownikom) ważnej na całym świecie licencji na wykorzystywanie, udostępnianie, przechowywanie, reprodukowanie, modyfikowanie, przesyłanie, publikowanie, publiczne prezentowanie i wyświetlanie oraz rozpowszechnianie tych materiałów, a także na tworzenie na ich podstawie opracowań (dzieł pochodnych, na przykład przez wykonanie tłumaczenia, adaptacji lub innych zmian w celu zapewnienia lepszego działania z Usługami).

Nasze automatyczne systemy analizują treść (w tym wiadomości e-mail) w celu oferowania spersonalizowanych funkcji usług, takich jak wyniki wyszukiwania, reklamy indywidualne i wykrywanie spamu oraz złośliwego oprogramowania. Tę analizę przeprowadzamy podczas wysyłania, odbierania oraz zapisywania treści.

Krótko:
Gugiel całkiem legalnie kładzie łapę na twojej własności i prywatności!

Jak tylko mogę unikam tego gówna, wyjątkiem jest (niestety) android, choć i tak w komórce nie miałem i nie mam konta poczty gugle a co za tym idzie żadnej aplikacji pobranej za pośrednictwem gugiel play.